Grupa teatralna Black Street z naszej szkoły wystąpiła w Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli MOPS w Warszawie. Ich praca została wysoko oceniona przez jury i bardzo ciepło przyjęta przez widzów. Wyróżnienie w tak prestiżowej imprezie dowartościowało grupę uczniów zaangażowanych w ten projekt i ich opiekunów. Skład grupy: Maksym Kruszyński, Bartek Pułanecki, Filip Kulpa, Aneta Kotlewska, Aleksandra Kalinowska, Malwina Stankiewicz, Karol Jasman, Monika Duszyńska i Przemek Sareło. Opiekunami grupy są: pedagog - Daniel Szymański i nauczyciel w-f - Piotr Lipiński.

Wyniki wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu "W Polsce bije serce świata" (N. Davis) - a czy Twoje serce bije dla Polski?. W kategorii prac indywidualnych (literackich) do dalszego etapu zostali zakwalifikowani następujący uczniowie naszej szkoły: Jowita Iwańska i Sandra Iwańska z klasy IIIe oraz Wiktoria Skonieczna i Michał Wojciechowski z klasy IIa. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Od października 2006 w naszym Gimnazjum działa pod opieką mgr Joanny Kozickiej Szkolne Koło Teatralne Języka Angielskiego, skupiające miłośników tego języka jak i sztuk teatralnych.

Ciężko pracowaliśmy przez 2 miesiące, uczyliśmy się tekstów, przygotowywaliśmy stroje ale też i świetnie bawiliśmy się. Efektem naszej pracy było wystawienie bajki „Snow  White & 7 Dwarfs” – Królewna Snieżka i siedmiu krasnoludków przed prawdziwą publicznością, którą najpierw stanowili uczniowie klas pierwszych a po południu zaprezentowaliśmy się przed rodzicami naszych uczniów. Burza braw i serdeczne podziękowania Pani Dyrektor szkoły były dowodem, że bajka podobała się a aktorzy doskonale wcielili się w baśniowe postaci.

Wkrótce po feriach zimowych planujemy gościnnie wystąpić w sąsiednich szkołach: Szkole Podstawowej nr 12 i Szkole Podstawowej nr 7.

IV Międzygimnazjalny Konkurs recytacji poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

W piątek, 8.12.2006 roku, w naszej szkole odbył się IV Międzygimnazjalny Konkurs Recytacji Poezji K. I. Gałczyńskiego. Brało w nim udział dziewięć włocławskich gimnazjów: nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 7, nr 12, nr 14, Długosz oraz Gimnazjum w Lubaniu. Uczniowie prezentowali wiersze naszego patrona - Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Za najpiękniejszą recytację utworów poety jury wyłoniło laureatów. Pierwsze miejsce zajęła Krzysztofa Pospieszna z Gimnazjum w Lubaniu, drugie miejsce - Aneta Krauze z Gimnazjum nr 7, trzecie miejsce - Sandra Sawicka z Gimnazjum nr 2. Tegoroczną edycję konkursu przygotowały polonistki: mgr Magdalena Chmiel i mgr Beata Lamecka /galeria zdjęć/.

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku, czyli prawie 20 lat po odzyskaniu niepodległości. Na czas obchodów Narodowego Święta Niepodległości wybrano dzień, w którym Rada Regencyjna przekazała władzę nad podległym jej wojskiem Józefowi Piłsudskiemu. W roku 1945 władze komunistyczne świętem państwowym uczyniły dzień 22 lipca (data podpisania Manifestu PKWN), jako Narodowe Święto Odrodzenia Polski. Dopiero 21 lutego 1989 roku (w trakcie obrad Okrągłego Stołu), ustawą Sejmu IX kadencji, przywrócono obchody Narodowego święta Niepodległości na dzień 11 listopada.

Piąta rocznica nadania imienia szkole.

27 września 2006 roku będziemy uroczyście obchodzić kolejną rocznicę nadania imienia naszemu gimnazjum. Jesteśmy dumni, że patronem naszej szkoły jest K. I. Gałczyński. Uroczystości rozpoczną się Mszą Św. w kościele św. Stanisława. Po Mszy Św. uroczysta akademia dla klas I-szych. Klasy II i III mają lekcje wg planu.

16 września uczniowie wszystkich klas pod opieką wychowawców "Sprzątali Świat". Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem: "Świat sam sobie nie da rady, segregujmy więc odpady".

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystościach pod pomnikiem na Placu Wolności. 4 września uroczyście powitaliśmy rok szkolny 2006/2007. Na uroczystości przemawiała pani dyrektor mgr Grażyna Ręklewska. Szczególnie serdecznie przyjęliśmy uczniów klas I-szych.