Największe sukcesy Gimnazjum w roku szkolnym 2003/2004:

1. I miejsce w etapie wojewódzkim; I miejsce w etapie międzywojewódzkim i 12 miejsce w etapie centralnym dla Moniki Suwalskiej w Ogólnopolskim Konkursie Histoprycznym "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1922 - 1945, od Traktatu Ryskiego do Układu Poczdamskiego". VI miejsce w etapie wojewódzkim i IV miejsce w etapie międzywojewódzkim tego samego konkursu dla Anny Łodygowskiej.

2. II miejsce Magdaleny Piwońskiej w Międzygimnazjalnym Konkursie Poezji Wisławy Szymborskiej.

3. I miejsce dla Katarzyny Popławskiej w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tęcza".

4. III miejsce w I Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim Poezji K. I. Gałczyńskiego dla Magdaleny Piwońskiej.

5. I miejsce dla Filipa Bińkowskiego i II miejsce dla Marcina Czupryniaka w Ogólnopolskim Konkursie "Europa w Szkole" na etapie wojewódzkim.

6. Za pracę w konkursie literackim ogłoszonym przez Prezydenta Włocławka na temat "Możliwości współpracy włocławskiej młodzieży z rówieśnikami z krajów Unii Europejskiej" uczennice:

• Sylwia Proszkiewicz

• Alicja Dębowska
    • Sylwia Witczak

otrzymały w nagrodę tygodniowy wyjazd do Francji

7. Za pracę na temat: "Dobro Rzeczypospolitej - najwyższym prawem" uczennice:

• Katarzyna Ziemkiewicz,

• Wioletta Janeczek,
    • Agnieszka Dzielędziak,
    • Magdalena Seweryniak
      zostały Posłankami na Sejm Dzieci i Młodzieży (01.06.2004 r.)
  8. Wyróżnienie dla Arletty Zapała w Europejskim Konkursie "Logo Zjednoczonej Europy".

9. Wyróżnienie dla Łukasza Ochocinskiego i ... za udział w Ogólnopolskiej Kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".

10. Wyróżnienie dla Pauliny Iwańskiej w rejonowym konkursie "Mój las" w kategorii gimnazjów na temat "Dlaczego drewno jest surowcem ekologicznym najbardziej przyjaznym człowiekowi".