Gimnazjum nr 1

im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

we Włocławku

Strona główna        
 

1999/2000; 2000/2001; 2001/2002; 2002/2003; 2003/2004; 2004/2005; 2005/2006; 2006/2007

 
     
 

Największe sukcesy Gimnazjum w roku szkolnym 2004/2005:

 

 
 
 1. III miejsce dla Pauliny Zielińskiej w rejonowym konkursie "Mój las" w kategorii gimnazjów na temat "Dlaczego lasy nazywamy zielonymi płucami kraju".

 2. I miejsce dla Magdaleny Seweryniak w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym - grafika komputerowa "Zamień świnkę na kartę". Pracę można oglądać na stronie mbanku. Uczennicą opiekuje się p. Katarzyna Ziółkowska - nauczyciel informatyki.

 3. IV miejsce dla Aleksandry Hibner i V miejsce dla Marty Hinz i Agnieszki Dzielędziak w Międzynarodowym Konkursie Netdays 2004 "Międzykulturowy dialog i obraz" - bilboard. Prace zamieszczone na stronie Netdays. Opiekunem uczennic jest p. Katarzyna Ziółkowska - nauczyciel informatyki.

 4. Podsumowanie Międzygimnazjalnego Konkursu Informatycznego "Człowiek, którego podziwiam":

  I miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 12 - Patryk Rydlewski

  II miejsce - Ewelina Wojciechowska z Gimnazjum nr 2

  III miejsce - Aleksandra Hibner z Gimnazjum nr 1

  Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym należało przygotować prezentację na temat "Człowiek, którego podziwiam" (ten etap wygrała uczennica Gimnazjum nr 2 - Ewelina Wojciechowska). W drugim etapie uczniowie brali udział odpowiadając na pytania, jak w konkursie "Jeden z dziesięciu". Zwycięzcą II etapu został uczeń Gimnazjum nr 4 - Damian Wojtczak. Najwięcej punktów w obydwu etapach konkursu i I miejsce zdobył uczeń Gmnazjum nr 12 - Patryk Rydlewski. Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Do zobaczenia za rok w V edycji.


  Aleksandra Hibner zajęła II miejsce, Marta Ciarka i Justyna Bagdzińska otrzymały wyróżnienia w Międzygimnazjalnym Konkursie "Świat moim słowem malowany". Opiekunem uczennic była mgr Wanda Nowakowska.


  Sukces!  Sukces!   Sukces!

     O dobrej pracy z młodzieżą świadczą wyniki. Uczennice naszej szkoły: Marta Ciarka i Aleksandra Hibner z klasy IIIa; Sylwia Witczak z klasy IIa i Marta Poturalska z klasy IIIb zostały laureatkami konkursu "Europa w szkole" na etapie centralnym. W nagrodę uczennice oraz nauczyciele-opiekunowie: mgr Wanda Nowakowska i mgr Małgorzata Biernacka wezmą udział w spotkaniu laureatów w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego dnia 20 maja 2005 roku.


  Uczeń klasy Ia - Jakub Ziółkowski - jest laureatem Międzynarodowego Konkursu na "Logo demokracji". Praca Kuby została wyróżniona i zamieszczona na serwerze organizatora. Opiekunem pracy konkursowej była p. Ziółkowska Katarzyna.


  Marta Ciarka - uczennica klasy IIIa naszego gimnazjum będzie reprezentantem uczniów w Sejmie Dzieci i Młodzieży w Warszawie w dniu 01 czerwca 2005 roku. Nasza szkoła wyróżnia się pod tym względem od wielu już lat. Corocznie młodzież "jedynki Gałczyńskiego" bierze udział w obradach sejmowych. Jest to wynikiem zdolności uczniów i pracy nauczycieli - opiekunów.


  20 kwietnia 2005 roku ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom ogólnopolskiego konkursu "Logo Narodowego Dnia Życia". Z wielką satysfakcją informuję, że III miejsce przyznano uczennicy klasy Ia - Karolinie Moskal. Uczennica otrzymała cenne nagrody. Gratuluję.


  Uczeń klasy Ia - Jakub Ziółkowski - wziął udział w Międzynarodowym Konkursie "Logo demokracji". Jego praca jest zamieszczona na stronie: http://eu.m-szkola.net/. Żeby nasz uczeń zajął jak najwyższe miejsce należy na jego pracę zagłosować.


  Praca Karoliny Moskal - uczennicy klasy Ia - została wytypowana do nagrody. Karolina brała udział w Ogólnopolskim Konkursie "Narodowy Dzień Życia".


  W kategorii: gimnazja w miejscowościach powyżej 50 tys. mieszkańców, nasza szkoła znalazła się w ścisłej czołówce w konkursie "Super Szkoła" organizowanym corocznie przez Super Express.


  Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że w konkursie "Europa w szkole" najwięcej nagród i wyróżnień w województwie kujawsko-pomorskim zdobyło nasze gimnazjum.

  Wyniki etapu wojewódzkiego:

  I miejsce - Marta Ciarka z kl. IIIa

  II miejsce - Aleksandra Hibner z kl. IIIa i Magdalena Seweryniak z kl. IIa

  III miejsce - Magdalena Jankowska z kl. IIIb

  Wyróżnienia:

  Marta Poturalska z kl. IIa

  Sylwia Witczak z kl. IIa

  Uczennice swoje prace przygotowały pod opieką polonistek:  mgr Wandy Nowakowskiej i mgr Małgorzaty Biernackiej

  29 stycznia 2005 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, który odbył się w Toruniu.  Uczniowie: Marcin Czerwiński z kl. IIIa, Błażej Prus z kl. IIIa i Krzysztof Wnuk z kl. IIIg zakwalifikowali się do finału (III etap). Finał z udziałem naszych uczniów odbędzie się w Toruniu 12 marca 2005 roku. Opiekę nad młodzieżą sprawują: mgr Artur Grzegorzewski i mgr Zbigniew Grzesiak. 12 marca 2005 roku w/w uczniowie będą reprezentować nasze gimnazjum w finale tego konkursu w Toruniu.

  Życzymy powodzenia!

  Dnia 25 stycznia 2005 roku odbył się drugi etap "Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym" dla uczniów klas III gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Malendowicz z kl. III f i Michał Malicki z kl. III a. Z wielką satysfakcją informujemy, że Michał Malicki zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Finał odbędzie się 25 marca 2005 roku w Toruniu. Opiekę nad uczniami sprawował mgr Zbigniew Grzesiak.