Największe sukcesy Gimnazjum w roku szkolnym 2004/2005:

1. III miejsce dla Pauliny Zielińskiej w rejonowym konkursie "Mój las" w kategorii gimnazjów na temat "Dlaczego lasy nazywamy zielonymi płucami kraju".

2. I miejsce dla Magdaleny Seweryniak w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym - grafika komputerowa "Zamień świnkę na kartę". Pracę można oglądać na stronie mbanku. Uczennicą opiekuje się p. Katarzyna Ziółkowska - nauczyciel informatyki.

3. IV miejsce dla Aleksandry Hibner i V miejsce dla Marty Hinz i Agnieszki Dzielędziak w Międzynarodowym Konkursie Netdays 2004 "Międzykulturowy dialog i obraz" - bilboard. Prace zamieszczone na stronie Netdays. Opiekunem uczennic jest p. Katarzyna Ziółkowska - nauczyciel informatyki.

4. Podsumowanie Międzygimnazjalnego Konkursu Informatycznego "Człowiek, którego podziwiam":

I miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 12 - Patryk Rydlewski

II miejsce - Ewelina Wojciechowska z Gimnazjum nr 2

III miejsce - Aleksandra Hibner z Gimnazjum nr 1

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym należało przygotować prezentację na temat "Człowiek, którego podziwiam" (ten etap wygrała uczennica Gimnazjum nr 2 - Ewelina Wojciechowska). W drugim etapie uczniowie brali udział odpowiadając na pytania, jak w konkursie "Jeden z dziesięciu". Zwycięzcą II etapu został uczeń Gimnazjum nr 4 - Damian Wojtczak. Najwięcej punktów w obydwu etapach konkursu i I miejsce zdobył uczeń Gmnazjum nr 12 - Patryk Rydlewski. Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Do zobaczenia za rok w V edycji.

Aleksandra Hibner zajęła II miejsce, Marta Ciarka i Justyna Bagdzińska otrzymały wyróżnienia w Międzygimnazjalnym Konkursie "Świat moim słowem malowany". Opiekunem uczennic była mgr Wanda Nowakowska.

Sukces!  Sukces!   Sukces!

O dobrej pracy z młodzieżą świadczą wyniki. Uczennice naszej szkoły: Marta Ciarka i Aleksandra Hibner z klasy IIIa; Sylwia Witczak z klasy IIa i Marta Poturalska z klasy IIIb zostały laureatkami konkursu "Europa w szkole" na etapie centralnym. W nagrodę uczennice oraz nauczyciele-opiekunowie: mgr Wanda Nowakowska i mgr Małgorzata Biernacka wezmą udział w spotkaniu laureatów w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego dnia 20 maja 2005 roku.

Uczeń klasy Ia - Jakub Ziółkowski - jest laureatem Międzynarodowego Konkursu na "Logo demokracji". Praca Kuby została wyróżniona i zamieszczona na serwerze organizatora. Opiekunem pracy konkursowej była p. Ziółkowska Katarzyna.

Marta Ciarka - uczennica klasy IIIa naszego gimnazjum będzie reprezentantem uczniów w Sejmie Dzieci i Młodzieży w Warszawie w dniu 01 czerwca 2005 roku. Nasza szkoła wyróżnia się pod tym względem od wielu już lat. Corocznie młodzież "jedynki Gałczyńskiego" bierze udział w obradach sejmowych. Jest to wynikiem zdolności uczniów i pracy nauczycieli - opiekunów.

20 kwietnia 2005 roku ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom ogólnopolskiego konkursu "Logo Narodowego Dnia Życia". Z wielką satysfakcją informuję, że III miejsce przyznano uczennicy klasy Ia - Karolinie Moskal. Uczennica otrzymała cenne nagrody. Gratuluję.

Uczeń klasy Ia - Jakub Ziółkowski - wziął udział w Międzynarodowym Konkursie "Logo demokracji". Jego praca jest zamieszczona na stronie: http://eu.m-szkola.net/. Żeby nasz uczeń zajął jak najwyższe miejsce należy na jego pracę zagłosować.

Praca Karoliny Moskal - uczennicy klasy Ia - została wytypowana do nagrody. Karolina brała udział w Ogólnopolskim Konkursie "Narodowy Dzień Życia".

W kategorii: gimnazja w miejscowościach powyżej 50 tys. mieszkańców, nasza szkoła znalazła się w ścisłej czołówce w konkursie "Super Szkoła" organizowanym corocznie przez Super Express.

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że w konkursie "Europa w szkole" najwięcej nagród i wyróżnień w województwie kujawsko-pomorskim zdobyło nasze gimnazjum.

Wyniki etapu wojewódzkiego:

I miejsce - Marta Ciarka z kl. IIIa

II miejsce - Aleksandra Hibner z kl. IIIa i Magdalena Seweryniak z kl. IIa

III miejsce - Magdalena Jankowska z kl. IIIb

Wyróżnienia:

Marta Poturalska z kl. IIa

Sylwia Witczak z kl. IIa

Uczennice swoje prace przygotowały pod opieką polonistek:  mgr Wandy Nowakowskiej i mgr Małgorzaty Biernackiej

29 stycznia 2005 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, który odbył się w Toruniu.  Uczniowie: Marcin Czerwiński z kl. IIIa, Błażej Prus z kl. IIIa i Krzysztof Wnuk z kl. IIIg zakwalifikowali się do finału (III etap). Finał z udziałem naszych uczniów odbędzie się w Toruniu 12 marca 2005 roku. Opiekę nad młodzieżą sprawują: mgr Artur Grzegorzewski i mgr Zbigniew Grzesiak. 12 marca 2005 roku w/w uczniowie będą reprezentować nasze gimnazjum w finale tego konkursu w Toruniu.

Życzymy powodzenia!

Dnia 25 stycznia 2005 roku odbył się drugi etap "Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym" dla uczniów klas III gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Malendowicz z kl. III f i Michał Malicki z kl. III a. Z wielką satysfakcją informujemy, że Michał Malicki zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Finał odbędzie się 25 marca 2005 roku w Toruniu. Opiekę nad uczniami sprawował mgr Zbigniew Grzesiak.