Największe sukcesy Gimnazjum w roku szkolnym 2006/2007:

Grupa teatralna Black Street z naszej szkoły wystąpiła w Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli MOPS w Warszawie. Ich praca została wysoko oceniona przez jury i bardzo ciepło przyjęta przez widzów. Wyróżnienie w tak prestiżowej imprezie dowartościowało grupę uczniów zaangażowanych w ten projekt i ich opiekunów. Skład grupy: Maksym Kruszyński, Bartek Pułanecki, Filip Kulpa, Aneta Kotlewska, Aleksandra Kalinowska, Malwina Stankiewicz, Karol Jasman, Monika Duszyńska i Przemek Sareło. Opiekunami grupy są: pedagog - Daniel Szymański i nauczyciel w-f - Piotr Lipiński.

Wyniki wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu "W Polsce bije serce świata" (N. Davis) - a czy Twoje serce bije dla Polski?. W kategorii prac indywidualnych (literackich) do dalszego etapu zostali zakwalifikowani następujący uczniowie naszej szkoły: Jowita Iwańska i Sandra Iwańska z klasy IIIe oraz Wiktoria Skonieczna i Michał Wojciechowski z klasy IIa. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

W Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Kuratorium w Bydgoszczy brała udział nasza młodzież. Troje uczniów uzyskało wymagany  pułap punktów, aby można przesłać ich prace do Bydgoszczy. Trzymamy kciuki, by nasza świetna trójka, czyli Jakub Ziółkowski, Szymon Szczepański i  Monika Podralska dobrze reprezentowali naszą szkołę na etapie wojewódzkim.

9 listopada 2006 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "Olimpus", w którym wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum. Konkurs ten cieszy się zawsze dużą popularnością wśród gimnazjalistów z całej Polski, bo pozwala sprawdzić swoją wiedzę, wskazać słabsze i mocniejsze punkty. W tym roku wzięło w nim udział około 1300 uczniów klas drugich gimnazjum i 1884 uczniów klas trzecich. Możemy pochwalić się sukcesem naszych lingwistów, bowiem spośród klas drugich miejsce 24 w Polsce zajął Paweł Kowalewski z klasy II C, spośród klas trzecich miejsce 15 Szymon Szczepański z klasy III A i miejsce 17 Jakub Ziółkowski z klasy III A.

Szkolnym organizatorem konkursów języka angielskiego jest mgr Joanna Kozicka.

Wyróżnienia i nagrody uczniów naszej szkoły /op. mgr Magdalena Chmiel/:

• Patrycja Górecka kl. III a – wyróżnienie i nagroda rzeczowa w konkursie PCK na wiersz pt. „Krew – darem życia”.

• Paulina Więtczak kl. III a – IV miejsce i nagroda książkowa w ogólnopolskiej olimpiadzie z języka polskiego „Olimpus”.

• Marta Dembska kl. III a – V miejsce i nagroda książkowa w ogólnopolskiej olimpiadzie z języka polskiego „Olimpus”.

• Karolina Moskal kl. III a – laureatka ogólnopolskiego konkursu na esej „Benedykt XVI w Polsce”, zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Filozoficzno – Pedagogiczną „Ignatianum” w Krakowie. Uczennica również otrzyma nagrodę książkową.